Аваков розповів, як Україна намагається не допустити призначення росіянина президентом Інтерполу

Організацію може очолити ветеран російського МВС і зовнішньої розвідки.

18 листопада у Дубаї відкрилася 87-а сесія Генеральної асамблеї Інтерполу, під час якої будуть обирати президента організації. Українська делегація «активно працює», щоб не допустити призначення на цю посаду росіянина Олександра Прокопчука.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

За його словами, рішення, які будуть прийняті під час цієї сесії, вплинуть на всю світову систему безпеки.

«По суті, вирішується питання, чи залишиться ця найбільша Міжнародна організація кримінальної поліції вірна принципам лише у справах про загальнокримінальні злочини і  відмови у справах політичного, релігійного, расового (етнічного) чи військового характеру, як це записано в її Статуті.», — написав Аваков в Facebook.

Глава МВС України зазначив, що росіянин Прокопчук — ветеран російського МВС і зовнішньої розвідки Російської федерації. Також Аваков нагадав, що «путінський режим веде відкриту гібридну війну проти значної частини цивілізованого світу». Серед іншого Москва зловживає інструментами Інтерполу для політичного переслідування опонентів.

INTERPOL BATTLE. Генеральна асамблея вирішує долю Інтерполу, відображаючи чергову гібридну атаку путінського…

Опубліковано Арсеном Аваковим Неділя, 18 листопад 2018 р.

«Якщо Прокопчук стане президентом Інтерполу, це дозволить російському режимові ще більше розширити практику використання «червоних циркулярів» для обмеження свободи пересування та переслідування неугодних, в інтересах одіозного режиму», — написав український міністр.

Для того, щоб не допустити призначення росіянина президентом Інтерполу, українська делегація вже другий день проводить десятки зустрічей на найвищому рівні і відстоює свою позицію в рамках широкої дискусії учасників Генасамблеї.

«Інтерпол повинен залишитися позаполітичноу організацією і розвиватися як ефективний інструмент співробітництва всіх країн у боротьбі проти міжнародного криміналу», — упевнений Аваков.

Раніше повідомлялося, що новим президентом Інтерполу може стати росіянин Олександр Прокопчук на даний момент є віце-президентом Інтерпол. Другим кандидатом на пост глави Інтерполу є виконуючий обов’язки голови організації Кім Чон Ян з Південної Кореї. Вибори президента Інтерполу повинні відбутися 21 листопада.

ВідеоКитай підтвердив, що затримав президента Інтерполу Мена Хунвея

Главу Інтерполу розшукували майже два тижні. Лише зараз у Китаї підтвердили, що затримали Мена Хунвея, тільки-но він зійшов із трапу літака.  Затримали його за підозрою у хабарництві. У Китаї триває кампанія по боротьбі з корупцією серед чиновників та бізнесменів. А Хунвей, до роботи в Інтерполі, працював заступником міністра громадської безпеки Китаю. 

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх