Ціни на картоплю продовжують зростати через можливий дефіцит

За тиждень, коли почнеться масовий збір урожаю, вартість може знизитися.

В Україні цього року очікується дефіцит картоплі – через несприятливі погодні умови. Через це ціни на цей овоч зростають, хоча традиційно в серпні вони вже починали падати завдяки збору нового врожаю.

Інформація про те, що Україна вже в серпні почала імпортувати картоплю із сусідньої Білорусії, лише укріплює впевненість учасників ринку в прогнозах суттєвого падіння власного виробництва. Про це пише «Інфо-Шувар». Водночас і фермери, і трейдери не виключають, що вже за тиждень картопля в Україні почне дешевшати — за рахунок збільшення пропозиції вітчизняної продукції.

Читайте також:

"Зима близько": Супрун розповіла, як корисніше заготувати овочі та фрукти на зиму

«Поточне зростання ціни на картоплю — це наслідок впливу погодних умов на терміни посадки та визрівання картоплі. Ми вже повідомляли про зниження врожайності ранніх та середніх сортів картоплі в 1,5 раза до попереднього року. Саме тому влітку ми побачили рекордно високі ціни на цю продукцію. Ситуацію щодо пізніх сортів поки що оцінювати зарано, хоча за різними оцінками комерційних виробників, врожайність буде нижчою на 10-30%. Але не це є приводом для поточного зростання ціни, головна причина — затримка у визріванні бульб пізніх сортів. Рік тому більшість українських господарств вже почали збирати врожай, а в цьому році навіть на Півдні фермери почнуть це робити за 7-10 днів. Тобто, можливо, що в кінці серпня ціни на картоплю почнуть знижуватись і навіть імпорт може призупинитись»,- зазначила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман.

Щойно ціна на картоплю в Україні впаде до 6-7 грн (0,22-0,25 євро/кг), її імпорт суттєво скоротиться, бо ввозити її буде невигідно.

Станом на 20 серпня на найбільшому в Західній Україні гуртовому ринку «Шувар» картопля пропонується за 10-12 грн/кг, це в 2,5 раза дорожче, ніж в попередні два сезони. Ціни тримаються на рекордних показниках протягом усього серпня. Водночас і попит на картоплю в останній місяць літа є найбільшим серед інших складових «борщового набору».

На оптовому ринку «Столичний» у Києві кілограм картоплі коштує 11-13 грн.

ВідеоСкільки коштує овочевий кошик у різних містах України

Аграрні експерти констатують, що він цьогоріч ледь не вдвічі дорожчій, ніж торік. Де слід брати більше грошей, коли йдеш на базар по городину? Журналісти ТСН з чотирьох міст пішли на закупи та зрівняли ціни.   

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх