«Діалог слід продовжувати і тиснути на політеліту — зміни можливі», — Шишкін про новий курс Тимошенко (ВІДЕО)

Започаткована дискусія в рамках програми «Новий курс України», що започаткована лідером «Батьківщини» Юлією Тимошенко, може стати об’єднавчим майданчиком для подальшого діалогу. Ухвалення ж змін є можливим, якщо відбудеться активація українського суспільства.

 

Про це у кулуарах Всеукраїнського форуму «Новий курс України», який проходить за ініціативи Лідера Партії ВО «Батьківщина» Юлії Тимошенко, сказав правник, суддя КСУ (2006-2015), один із розробників Конституції України Віктор Шишкін.

«Якщо запустити механізм, про який говорила сьогодні пані Юлія, звичайно, якщо суспільство активізується, то може тиснути на політичні еліти, або перебрати на себе всі повноваження, які здійснює політична еліта», — сказав він.

 

Коментуючи презентовану програму, Віктор Шишкін наголосив, що окрему увагу слід приділити функції Національної асамблеї самоврядності, зокрема аспекту, що стосується втручання у судову діяльність.

«Інші ідеї можуть бути реалізовані, якщо суспільство готове для цього», — наголосив він.

 

Окремі пропозиції із програми на думку правника є певними ноу-хау для України, але мають право бути втіленими у життя.

«Чому у нас не може бути чогось свого нового? Приміром, запропоновано, що така Національна асамблея самоврядності буде складатись на одну третину з голів Всеукраїнських асоціацій і на дві третини — із моральних та духовних лідерів нації, але і ця норма щодо співвідношення і складу може бути ще поставлена на обговорення», — додав він.

 

За словами експерта, навколо питання щодо надання права законодавчої ініціативи громадянам України також потрібно вести обговорення і дискусію, і вибудувати дієвий механізм, та застосувати певні обмеження і фільтри, щоб не відбувалось зловживань.

 

 

 

 

 

 

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх