Дещиця відповів на анонімну критику з уряду Польщі

Дещиця відповів на анонімну критику з уряду Польщі

© УНІАН

Посол запевнив, що діє відкрито та готовий до співпраці на благо обох країн.

Посол України в Польщі Андрій Дещиця прокоментував критичні зауваження неназваної посадової особи у Варшаві щодо своєї діяльності. Анонімна критика з’явилася на сторінках української газети «Дзеркало тижня».

Не хотів раніше коментувати повідомлень «неназваного джерела», які поширило про мене «Дзеркало тижня», але оскільки ця…

Опубліковано Andrii Deshchytsia Понеділок, 24 вересня 2018 р.

Як заявив Дещиця на власній сторінці у Facebook, спершу він не хотів реагувати на це, але оскільки стаття набула розголосу, то вирішив висловити свої міркування. Серед них – прохання не приписувати думок однієї невідомої особи всьому польському уряду. «Кожен посол представляє і відстоює національні інтереси, які подекуди можуть не співпадати з офіційною позицією країни акредитації. Власне для того існують дипломатичні механізми, щоб вирішувати складні питання і шукати компроміс. Якраз зараз і працюємо над тим, щоб розблокувати ситуацію, в якій опинився українсько-польський діалог з історичних питань», — наголосив він.

ВідеоСБУ викрила банди, які на замовлення Росії псували українсько-польські відносини

Дві банди на замовлення російських спецслужб займались вандалізмом та організовували теракти. Злочинці — зі Львова, Києва та Чернігова. Четверо — за ґратами, чекають суду. Один співпрацював зі слідством і його відпустили.

Посол також пояснив, що його висловлювання стосовно проблеми віднови сплюндрованих місць загибелі українців і спільних пошуків останків загиблих поляків в Україні не слід трактувати, як шантаж. «Наші пропозиції відомі польському урядові. Ми не користуємося послугами «анонімів». Ми хочемо вести рівноправний і відкритий діалог із своїми польськими партнерами, націлений на взаємоприйнятний результат. Результат, який передбачав би і відновлення сплюндрованих вандалами українських місць памяті в Польщі, і проведення пошукових та ексгумаційних робіт на місцях польських поховань в Україні», — запевнив Дещиця.

Крім усього іншого, дипломат також стримано докорив журналістам української газети за публікацію. «Вважаю, що розповсюджувати анонімні висловлювання також не личить такому авторитетному виданню», — зауважив він.

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх