До Москви для обговорення питання транзиту газу Україною збирається заступник голови Єврокомісії

Візит Мароша Шефчовича запланований на 13 червня.

У четвер, 13 червня, заступник голови Єврокомісії у справах Енергосоюзу Марош Шефчович прибуде до Москви «для обговорення питань українського транзиту газу після 2019 року».

Про це заявила під час брифінгу в Брюсселі представниця Єврокомісії Анка Падурару, пише ТАСС.

«Заступник голови Єврокомісії відвідає Москву 13 червня для обговорення транзиту газу після 2019 року», — повідомила вона.

За словами Падурару, Марош Шефчович зустрінеться з міністром енергетики Олександром Новаком, першим віцепрем'єром, міністром фінансів Антоном Сілуановим, а також із представниками підприємницьких кіл.

Нагадаємо, на початку травня Росія почала переговори з Україною щодо подовження транзиту газу. На думку очільника «Нафтогазу», «Газпром» не встигне побудувати і запустити обхідні газопроводи до кінця дії контракту, водночас, на відміну від 2009 року, Росія не може перекрити Україні газ.

На останніх переговорах у Брюсселі в січні Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС. 

Детальніше про перспективи збереження транзиту газа Україною читайте в інтерв'ю Коболєва за посиланням.

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх