«Кешбек» через неправильні чеки та законопроєкт про «спліт»: у «Слузі народу» розповіли про перші нововведення у фінансовій та податковій сфері

Там планують удосконалити Митний кодекс України.

Кандидат на посаду голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев розповів про перші можливі нововведення у цих галузях з боку його політсили.

Про це він розповів в інтерв’ю «Інтерфаксу».

За його словами, у цій сфері вже було напрацьовано близько 30 законопроєктів, деякі з них уже пройшли перше читання.

Читайте також:

Захист та фінансова винагорода. У Зеленського розповіли, як заохочуватимуть повідомляти про корупцію

«… податкові ініціативи серед перших — це е-чек і «кешбек». Нещодавно Мінфін опублікував цю ініціативу: якщо мені не видають чек або видають фальшивий (я його можу перевірити онлайн), я оповіщаю про це податкову і отримую повернення вартості своєї покупки. А підприємець платить 200% штрафу. Тобто ми підключимо всіх громадян України до контролю за розрахунково-касовими операціями», — розповів Гетманцев.

Що стосується митниці, то тут «Слуга народу» планує оновити Митний кодекс та ухвалити законопроєкти про режим спільного транзиту та уповноваженого економічного оператора.

«Щодо митниці. Насамперед — законопроєкт про режим спільного транзиту і законопроект про уповноваженого економічного оператора, які очікують другого читання. Наступне — вдосконалення митного пост-аудиту. Внесення змін до Митного кодексу щодо захисту прав інтелектуальної власності в ході переміщення товарів через митний кордон України», — зазначив він.

Читайте також:

Криптовалюта і електронні гроші: у новому навчальному році учні вивчатимуть фінансову грамотність

Окрім цього, «Слуга народу» виступає і за ухвалення законопроєкту про так званий «спліт», який є однією з вимог Міжнародного валютного фонду.

«Ще один законопроєкт (серед перших — ред.) — «спліт». Деякі його ухвалення не хочуть, але ми все одно його підтримаємо. І не тому що Міжнародний валютний фонд згоден, це вторинне. Тому що діяльність комісії фінансових послуг абсолютно не ефективна. Це визнають усі… У питанні про «спліт» ми наполягаємо на реформуванні органу, який не регулює, а робить вигляд, що регулює дуже важливі для країни відносини. І запропонована реформа нам здається дуже вдалим варіантом», — підкреслив Гетманцев.

Законопроєкт про «спліт» передбачає розділення повноважень Нацкомісії, що здійснює регулювання у сфері фінансових послуг, між Нацбанком та Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку. Остання займатиметься регулюванням недержавних фондів, а НБУ – ринком страхування, лізингових і факторингових компаній, кредитних спілок, ломбардів та іншим.

Нагадаємо, експерти прогнозують, що на українців восени чекають подорожчання продуктів, а курс долара поповзе вгору.

ВідеоВосени можуть здорожчати тарифи, деяка городина та бензин — експерти

Гривня зміцнюється, утім, ціни продовжують рости. Про те, що ж сталося в останні місяці з курсом "зеленого" в Україні, що спричинило атаку гривні і які сюрпризи нашим кишеням готує осінь – дивіться далі.    

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх