Клімкін назвав РПЦ «справжніми сепаратистами світового православ’я» через «розкольний синод»

Клімкін назвав РПЦ "справжніми сепаратистами світового православ’я" через "розкольний синод"

© УНІАН

Організація оголосила про розрив стосунків з Константинополем.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін назвав Руську православну церкву «справжніми сепаратистами світового православ’я» через рішення синоду цієї організації, ухвалене 14 вересня.

«Начебто, у РПЦ припиняють згадувати Всесвятійшого Варфоломія за богослужінням. Схоже, що у світовому православ’ї з’явилися справжні сепаратисти», — написав міністр у Twitter.

Начебто, у РПЦ припиняють згадувати Всесвятійшого Варфоломія за богослужінням. Схоже, що у світовому православ’ї з’явилися справжні сепаратисти

— Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) September 14, 2018

Нагадаємо, Священий синод РПЦ на екстреному засіданні у п’ятницю, 14 вересня, вирішив припинити участь церкви в роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Окрім того, синод ухвалив рішення щодо припинення у храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

ВідеоРПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Московський Патріархат розриває зв'язки із Константинополем. Патріарх російської православної церкви Кирил заявив, що припинить згадувати ім'я Константинопольського патріарха Варфоломія під час богослужіння. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні синоду РПЦ у Москві. Кирило скликав його через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. 

7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві — архієпископа Даніеля Памфілона зі Сполучених Штатів та єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади.

У Московському патріархаті розцінили призначення константинопольських екзархів в Україні як «безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію» та заявили, що «не залишать це без відповіді».

У Вселенському патріархаті своєю чергою заявили, що абсолютно всі сучасні православні автокефалії, окрім найдавніших патріархатів, були створені томосами Константинтинопольської церкви. Архієпископ українського походження Тельміський Іов (Геча) зазначив, що кожна з новітніх автокефалій проголошувалася у прив’язці до політичних факторів, зокрема через здобуття державної незалежності. Однак при цьому мала глибші причини: «забезпечити єдність церкви всередині кожної з цих держав, як і єдність між помісними церквами».

ВідеоОстаточне рішення щодо надання Україні автокефалії, ймовірно, оголосять у жовтні

У Стамбулі завершився Великий Архієрейський Собор, де обговорювали надання Україні автокефалії. Ієрархи були проінформовані про рішення Патріарха Варфоломія і не висловлювали принципових заперечень. Тож, далі — остаточне ухвалення документів — на Священному синоді. Ймовірно, це станеться вже у жовтні. Питання надання автокефалії можуть розглядати одночасно з питанням зняття анафеми з нинішнього очільника УПЦ КП Патріарха Філарета. 

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх