Колектори від МВФ: українцям варто перевірити свої кредити

Нові вимоги від МВФ

Український Мін’юст розробляє нову автоматичну систему арешту майна боржників.

Відомо, що база відкриє нові шляхи для блокування коштів компаній та приватних осіб, без бюрократичних процедур. Чиновник заявляють, що цей крок — це вимога МВФ.

Нині про фінансові справи боржників виконавці дізнаються за запитом з ГФС. При цьому отримують інформацію тільки про рахунках юросіб та ФОП. Щоб уточнити, скільки грошей зберігає на банківських рахунках боржник-фізична особа, їм потрібно надіслати письмові запити у кожен український банк. Що, звичайно, істотно ускладнює роботу виконавців. А нерідко і зовсім робить її безглуздою. Про це повідомляє прес-служба Мін’юсту на офіційному сайті відомства.

Тому в Мін’юсті готуються створити в Україні автоматизовану систему, яка буде накладати на рахунок боржника арешт чи не миттєво – як тільки суд прийме відповідне рішення. З цією метою робоча група чиновників у листопаді минулого року навіть їздила вивчати досвід Хорватії та Португалії.

Між тим, робота такої системи неможлива без повної передачі всієї інформації про рахунках людей в спеціалізований орган, що потребує законодавчих змін, оскільки безпосередньо порушує поняття банківської таємниці. У Хорватії, наприклад, цим питанням відає Фінансове агентство FINA. Сюди щодня надходить інформація з усіх банків країни. А рахунки боржників блокуються в протягом пари хвилин.

У Португалії всю інформацію про рахунки громадян консолідує центробанк. При цьому збереження інформації гарантується тим фактом, що даних про залишки коштів в базі даних немає. Чиновники відзначають, що введення системи призвело до збільшення ефективності виконання судових рішень у 30 разів.

І додають, що подібна система потрібна і в Україні. Звертають також увагу, що на її підготовку та запуск нам охоче нададуть кошти міжнародні донори і кредитори.

Як повідомляв портал "Знай.uа" Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує дозволити кредитору отримувати права на майно позичальника в якості гарантії повернення коштів.

Джерело статті: “https://znaj.ua/politics/kolektory-vid-mvf-ukrayincyam-varto-pereviryty-svoyi-kredyty”

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх