Майже 50 депутатів мають подвійне громадянство?

Народний депутат України II-VI скликань, юрист Юрій Кармазін заявив, що в 49 народних депутатів України є подвійне або потрійне громадянство. Про це він повідомив в ефірі телеканалу «NewsOne».

«49 депутатів у Верховній Раді мають подвійне або потрійне громадянство. Це страшна річ. А ми забираємо (громадянство — ред.) у Саакашвілі, який не натискає на кнопки, від якого не залежить прийняття законів», — заявив Кармазін.

Також він звернув увагу на той факт, що Михайлу Саакашвілі спочатку незаконно дали українське громадянство, а потім незаконно його відібрали. За ці дії ніхто не поніс відповідальності.

«І я б хотів, щоб український суд без сторонніх прийняв рішення, що громадянства (Саакашвілі — ред.) позбавили незаконно», — уточнив він.

Нагадаємо, Михайла Саакашвілі позбавили українського громадянства влітку 2017 року. В Адміністрації Президента повідомили, що за поданням Державної міграційної служби, яка навела переконливі факти подання недостовірної інформації при оформленні заяви (на громадянство України – ред.), Комісія з питань громадянства при президентові України вирішила підтримати клопотання щодо припинення громадянства України Михайла Саакашвілі та рекомендувала президенту ухвалити відповідне рішення.

Раніше 1News повідомляло про те, що з України депортують зведеного брата Михайла Саакашвілі – Давида. Правоохоронці з’ясували, що Давид Саакашвілі жив та працював в Україні за фіктивними довідками.

29 травня 2015 року Михайла Саакашвілі було прийнято до українського громадянства як особу, прийняття якої до громадянства становить державний інтерес України. 30 травня його було представлено як нового голову Одеської ОДА. На цій посаді він пропрацював до листопада 2016 року.

Згодом Саакашвілі створив в Україні партії «Рух нових сил». Активно співпрацює з нардепами Сергієм Лещенком, Мустафою Найємом та Юрієм Дерев’янком. Згодом партія «Воля», яку очолює Дерев’янко, об’єдналася з партією Саакашвілі. Окрім того, стало відомо, що партії екс-голови СБУ Валентина Наливайченка приєдналася до ініціатив Саакашвілі. Користувачі мережі встигли висміяти об’єднання Наливайченка та екс-президента Грузії.

В цілому в період з 2012 по 2017 роки указами Президента України оформлено втрату громадянства щодо 314 осіб. Серед них зокрема народний депутат Андрій Артеменко, який презентував в США свій план щодо повернення Криму. Причиною позбавлення його українського громадянства, а згодом і мандата депутата Верховної Ради було саме подвійне громадянство. Відомо, що в Артеменка був паспорт Канади, хоча сам парламентар стверджує, що цей документ не дійсний.

Також у 2017 році позбавили українського громадянства колишнього радника Михайла Саакашвілі на посаді голови Одеської ОДА Сашу Боровика. Виявилось, що він так і не відмовився від німецького громадянства. Боровик звернувся до Вищого адміністративного суду Києва з апеляцією на рішення президента Петра Порошенка про позбавлення його українського громадянства. Слід додати, що Боровик був кандидатом на посаду мера Одеси від пропрезидентської партії «БПП-Солідарність».

Источник: 1news.com.ua

Новости партнера RedAxe.Media

Добавить комментарий

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх