«Нафтогаз» звинуватив облгази Фірташа у брехні і розповів українцям, що робити з фейковими платіжками

Там закликають скаржитись на порушників.

У НАК «Нафтогаз» заявили, що у декількох регіонах України облгази та газзбути групи Дмитра Фірташа дезінформують споживачів у квитанціях на оплату газу.

Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зокрема, в листопаді багато українців отримали платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередніх роки зі значними сумами. Причиною цього газзбути вказали «приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання», начебто на вимогу «Нафтогазу».

Також у компанії стверджують, що керівництво облгазів та газзбутів проводить зустрічі з представниками місцевих громад, під час яких намагається перекласти відповідальність за свої «грабіжницькі рішення» на «Нафтогаз».

Читайте також:
Верховний суд: українці не повинні самостійно сплачувати за встановлення газових лічильників

У компанії спростовують причетність до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджують такі дії. «Відповідні витрати вже компенсуються спорідненим структурам газзбутів – облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат», — зазначається у повідомленні.

Як пояснюється, донарахування призводять до подвійної оплати тих самих обсягів газу, створюють віртуальні борги, які в майбутньому перешкоджатимуть переходу споживачів до інших постачальників газу.

НКРЕКП відреагувала на порушення та постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування. Фахівці Нафтогазу підготували для споживачів алгоритм дій та шаблони документів, які дозволять позбутися віртуальних боргів та зберегти свободу вибору постачальника газу.

Нафтогаз України

Як пояснюють у «Нафтогазі», події можуть вказувати на реалізацію скоординованого плану, метою якого є створення штучних незручностей для споживачів, дискредитація реформи українського ринку газу та захист незаконної монополії газзбутів.

Нагадаємо, 19 жовтня, Кабінет Міністрів під час екстреного засідання одноголосно підтримав підвищення ціни на газ для населення на 23,5%. Від 1 листопада 1 тисяча кубометрів газу буде коштувати 8850 гривень.

ВідеоДо 2020 року українську ціну на газ планують зрівняти з ринковою

Відсьогодні в Україні подорожчав газ на 23,5%. Тисячу кубів населенню відпускатимуть по 8550 гривень. За прогнозами, централізоване опалення при цьому зросте у ціні на 16%. Вирівнювання ціни газу для населення й промисловості — одна з головних умов відновлення співпраці з МВФ. 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх