Налякані тотальними перевірками роботодавці почали офіційно працевлаштовувати працівників

Налякані тотальними перевірками роботодавці почали офіційно працевлаштовувати працівників

© УНІАН

У жовтні на роботу оформили майже 645 тисяч осіб.

Протягом останніх двох місяців органи контролю активно проводять перевірки підприємств у пошуках працівників, які працюють без офіційного оформлення. Це дало свої результати: у вересні в Україні офіційно на роботу оформили 490 тис. працівників, а в жовтні – вже 644,6 тис. осіб, що удвічі більше за серпневий показник.

Такі цифри наводить Державна фіскальна служба. У відомстві переконані, що цифри зростають завдяки впровадженню урядового розпорядження №649-р «Про заходи, спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення». У його рамках роботодавців почали перевіряти ДФС, Держпраці, Пенсійний фонд та інші органи виконавчої влади та місцевого самоврядування.

«Найбільше найманих осіб працевлаштовано роботодавцями, що здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі, – 78 тис. найманих працівників. На другому місці – сфера громадського харчування, там офіційно зареєстровано працю 29,3 тис. працівників. На третьому – 18,2 тис. найманих працівників на будівництві», — зазначили у фіскальній службі.

У ДФС кажуть, що нелегальних працівників виявляють під час перевірок, тож переконують роботодавців оформити все офіційно.

«Так, на Харківщині проведено перевірки розгалужених торгівельних мереж та супермаркетів міста, під час яких увагу роботодавців звернуто на відповідальність за використання неоформленої праці. Як приклад, за результатами вжитих заходів одним з товариств з обмеженою відповідальністю, яке здійснює роздрібну торгівлю продуктами харчування в одній з мереж мінімаркетів, під час перевірки подано повідомлення про прийняття на роботу 73 найманих працівників. А у Києві ще до початку запланованої перевірки ГУ ДФС у м. Києві з управлінням Держпраці одного з товариств, останнім було подано до органів ДФС повідомлення про прийняття на роботу 63 найманих осіб», — розповіли у ДФС.

У Харкові під час перевірки будівельної компанії виявили 25 нелегальних працівників. Штраф роботодавцю – 2,8 млн грн.

У фіскальній службі прогнозують, що кількість офіційно зареєстрованих робітників зростатиме і надалі.

«Завдяки вжитим заходам з детінізації праці у листопаді-грудні поточного року очікується збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів податків, зборів, платежів та єдиного внеску. Додаткові надходження до бюджетів складуть: податку на доходи фізичних осіб – понад 800 млн грн; військового збору – близько 70 млн грн; єдиного внеску – понад 1,1 млрд гривень», — прогнозують у ДФС.

Тим часом на ринку праці — кадровий переворот. Експерти пояснили, чому на роботу краще брати працівників 45+, ніж молодих.

ВідеоЯк знайти роботу після 40 років

Одним відмовляють через брак досвіду, іншим – через його надлишок. Без роботи все частіше залишаються ті, кому за 40, і роботодавці не готові розглядати їх резюме. Експерт з працевлаштування Тетяна Пашкіна розповіла, що робити тим, хто шукає роботу після 40 років.

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх