НБУ запевнив, що не планує обмежувати ФОПів у використанні власних коштів

Регулятор хоче унормувати питання щодо відкриття/закриття рахунків.

Обмежувати фізичних осіб-підприємців у використанні власних коштів не будуть.

Про це запевнив Національний банк після появи у ЗМІ відповідних повідомлень.

«Національний банк не планує вводити обмеження на використання коштів з банківських рахунків фізичними особами-підприємцями. Розповсюджена у ЗМІ інформація щодо ніби таких планів Національного банку є некоректною інтерпретацію норм, які містяться у проекті змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, що був запропонований для громадського обговорення», — заявили в НБУ.

Регулятор нагадав, що «діючі вимоги Інструкції вже і так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки – для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності».

Читайте також:

У партії "Слуга народу" пояснили, як боротимуться з ухиленням від податків через використання ФОПів

У Нацбанку уточнили, що проєкт передбачає технічні нюанси й не містить змін по суті для ФОПів.

«Для чого необхідне таке уточнення? Податковий кодекс України зобов'язує банки надсилати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків — фізичної особи-підприємця або особи, що здійснює незалежну професійну діяльність, до органу державної податкової служби, в якому обліковується платник податків.  Зазначена норма, передбачає необхідність надання інформації про всі рахунки платників податків, як ті, що відкриті для здійснення підприємницької діяльності так і відкриті для власних потреб. Позиція ДФС ґрунтується на тому, що відповідно до норм Господарського кодексу України, громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення для забезпечення виконання податкових зобов'язань такого платника. Враховуючи викладене, в зазначеному проєкті на громадське обговорення винесена уточнююча норма, яка чітко розмежовує власні кошти від тих, що були отримані від підприємницької діяльності», — пояснили в НБУ.

Читайте також:

Як зараховуватимуть стаж ФОПів для нарахування пенсії. Нова постанова Кабміну

Там додали, що «водночас така норма не забороняє фізичній особі-підприємцю після сплати всіх податків та зборів перерахувати кошти з поточного рахунку, відкритого для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності, на поточний рахунок, відкритий цій особі для власних потреб. Національний банк також наголошує, що будь яких обмежень щодо використання коштів за поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів, відкритих для власних потреб, не передбачається. Вони можуть здійснювати всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, але які не пов’язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності».

Нині триває громадське обговорення проєкту, воно триватиме до 12 вересня.

ВідеоЧи повинна ФОП сплачувати єдиний соціальний внесок – Ваш адвокат

Не на заслужений відпочинок, а на власну справу! На яких умовах в Україні працюють пенсіонери, які організували свій бізнес. І чи повинні вони сплачувати єдиний соціальний внесок — пояснив адвокат Лаврентій Царук. 

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх