Не розмінюються на кількасот доларів: чому «міняйли» зникли з вулиць Києва

Не розмінюються на кількасот доларів: чому "міняйли" зникли з вулиць Києва

© УНІАН

Тіньовий валютний ринок нині працює лише з крупними сумами.

Після історії з народним депутатом Андрієм Лозовим, якого схопили в Чехії з фальшивими грошима, журналісти вирішили перевірити, чи так просто нині купити валюту на чорному ринку. Де і як у Києві працюють «міняйли», ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

«Сьогодні прийшли люди, щоби поміняти 50 тисяч євро. Я взяв гроші та почав тікати», — розповідає на оперативному відео підозрюваний у злочині. Спроба виявилася невдалою – його впіймали. Чоловік, який приніс гроші на обмін, розповідає, що знайшов оголошення з привабливим курсом в інтернеті. «У телефонному режимі вони сказали, що підготують гривню, приїздіть – усе буде чудово», — розповів потерпілий.

ВідеоРизикований обмін: чи просто купити валюту не в офіційному обміннику

Чорний ринок валют у занепаді. Після історії з народним депутатом Андрієм Лозовим, якого схопили в Чехії з фальшивими грошима, ТСН вирішила перевірити, чи так просто нині купити валюту не в офіційному обміннику, як це було ще кілька років тому. 

На гачок аферистів чорного ринку валют напередодні потрапив нардеп-радикал Андрій Лозовий, щоправда його помічнику гривні таки обміняли на євро при зустрічі на вулиці. Але купюри виявилися підробними – це з’ясувалося вже в Чехії. Журналісти так само зателефонували за оголошенням: «міняйла» готовий продати долари, курс у нього на кілька копійок нижчий за ринковий, він призначає зустріч на залізничному вокзалі. При зустрічі просимо показати банкноти і пропонуємо купити кілька сотень доларів. Чоловік заперечує – мовляв, розмінюється лише на тисячі.

Про сьогоднішній тіньовий а простіше чорний ринок валют, погоджується розповісти не на камеру. Каже, що колег поменшало, бо працювати стало невигідно. «Раніше був «військовий збір» два відсотки. Сто доларів міняємо – два долари нам. Тисячу – 20 доларів. Зараз, що в банках, що в нас», — зізнається він. Історію з депутатом чув і дивується, як помічник Лозового не побачив фальшивих грошей, адже чи не кожен вуличний комерсант має при собі детектор – пристрій дає клієнту, аби той перевірив справжність банкнот. «Приїжджають, сідають в машину перераховують. Я малими сумами займаюся – перевіряю. Не кажучи вже про великі суми», — запевняє він.

Фотогалерея

У Києві виявили "пересувний" фальшивий валютний обмінник (7 фото)

Але зустріти валютників на вулиці, каже чоловік, нині майже неможливо. Площа Перемоги – одне з найвідоміших місць столиці, де ще кілька років тому збиралися валютники. Для того, щоби купити або продати іноземні гроші, потрібно було натякнути місцевим крамарям або охоронцям, і тоді до клієнта підходили самі. Нині охоронець, який зголосився допомогти, веде за торговельний центр в офіційний обмінник. На запитання, де «міняйли», відповідє: «Їх вже тут давно немає. Менти ганяють».

Економіст Олег Устенко каже, що чоловіки з торбою грошей та пропозиціями обміну з'являються на вулицях тоді, коли курс стрибає. «Для звичайної людини єдиний мотиватор піти на чорний ринок – зекономити кошти», — пояснює він. Послугами тіньових ділків здебільшого користуються, лише щоб обміняти чималі суми готівки. «На чорному ринку в більшості купляються такі суми, які перевищують 10 тисяч доларів», — каже він. Фахівець радить, особливо тим, хто міняє гроші для мандрівок, користуватись офіційними обмінниками або взагалі розраховуватися за кордоном кредитними картками. Проблем тоді точно буде менше.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх