Поки Захід говорить, Путін діє. Настав час відповісти. Головні тези колонки Порошенка у The New York Times

Він вимагає рішучої реакції на російську агресію.

Президент України Петро Порошенко закликав міжнародну спільноту рішуче відреагувати на російську агресію біля Керченської протоки.

Про це він написав у своїй колонці на The New York Times.

Читайте також:
Порошенко розповів, як минув перший тиждень воєнного стану

«Оскільки Крим і Донбас під окупацією, наше спільне завдання — не допустити, щоб Росія вилила свою агресію в Азовське море. І «Азовський пакет санкцій» проти Росії був би найменшою відповіддю світу на цей час. Поки Захід говорить,  Путін діє. Настав час відповісти», — заявив Порошенко.

За його словами, анексія Криму викликала засудження та економічні санкції, однак згодом про Росію забули.

Читайте також:
Ми більше не дамо Росії захопити себе зненацька – Порошенко

«Український народ не буде дивитися, як Росія продовжує свою повзучу анексію нашої країни. Чотири роки тому, після нашої революції, Україна не спромоглася самотужки витримати російську військову авантюру. Але сьогодні ми сповнені рішучості і готові виступити проти Росії. Але нам також потрібна підтримка міжнародного співтовариства у формі подальших санкцій проти Москви за її останній напад», — підкреслив український президент.

Порошенко зазначив, що під час нападу біля Керченської протоки Росія навіть не намагалась обдурити світ, ховаючись за «маленькими зеленими людьми», а її військовослужбовці не були «у відпустці».

«Незважаючи на кремлівську пропаганду, Путін слабкіший, ніж він хоче здаватися Заходу. Захід може — за рахунок підвищення вартості агресії — змусити його послухатись. Скільки ще треба ворожості, щоб Захід використав тверду валюту, якою торгує Кремль — силу? Росія використала хімічну зброю в Британії; здійснювала кібератаки на Заході; обстрілювала мирних жителів в Сирії та розв’язала війну на східній Україні. Чи вже не час діяти?» — наголосив він.

Раніше Порошенко зазначав, що Росія у своїх агресивних діях є непередбачуваною і може завтра атакувати будь-де, наприклад країни Балтії, чи захищатиме зброєю «Північний потік-2».

ВідеоПорошенко намагався зателефонувати Путіну одразу після захоплення кораблів

Речник російського очільника Пєсков це підтвердив, та причин відмови господаря Кремля обговорити ситуацію по гарячих слідах не назвав. Сам Путін тим часом звинуватив Захід у надто поблажливому ставленні до України. І розвиваючи цю тезу, реанімував старий антиукраїнський мем своїх пропагандистів — про їстівних немовлят. 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх