Полтавський «суддя Кернеса» подав прохання про відставку – ЗМІ

Полтавський "суддя Кернеса" подав прохання про відставку – ЗМІ

© Полтавщина

Працівник Феміди пояснив свої дії тиском.

Суддя Андрій Антонов, який розглядав справу проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса та ухвалив її закрити, подав заяву про відставку. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на речницю Вищої ради правосуддя Оксану Лисенко.

«Антонов подав до Вищої ради правосуддя заяву про відставку з посади судді Київського районного суду міста Полтави, мотивуючи своє звільнення тиском на нього», – зазначила Лисенко. Зокрема, під тиском розуміється відкрите прокуратурою супроти судді провадження за неправосудне рішення, а також початок перевірки НАЗК відомостей із його декларації. Такі дії Антонов також називає дискредитацією та розцінює їх, як розправу над собою.

ВідеоСуд закрив справу проти Кернеса

Винний чи ні? Вирок суду по справі мера Харкова Геннадія Кернеса, який усі очікували почути нині, так і не оголосили. Через три роки з початку розгляду справи суддя вирішив справу закрити. ТСН розбиралася, чи дійсно це крапка у резонансному процесі.

До ради правосуддя, за словами Лисенко, також надійшло повідомлення про втручання в діяльність Антонова, а також його пояснення щодо дій прокурорів, які не з’являлися на дебати у справі Кернеса і тим самим «позбавили суд можливості винести вирок по суті обвинувачення». У заяві він просить «вжити заходів щодо забезпечення незалежності суддів та авторитету правосуддя». «Остаточне рішення приймається більшістю від складу ВРП. ВРП може як застосувати факти реагування, так і відмовити у вжиття таких заходів», – пояснила Лисенко.

Як повідомлялося, 10 серпня Київський райсуд Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса та його охоронців. Їх підозрювали у викраденні та погрозах вбивством активістів Майдану взимку 2014 року. У Генпрокуратурі вважають, що справу закрили незаконно, бо обвинувачі просто перебували на лікарняному, а не прогулювали засідання. «Суддя, який в порушення усіх законодавчих норм виніс рішення про закриття справи Кернеса, буде відповідати за завідомо неправосудне рішення. І дембельський акорд не допоможе. Справа Кернеса, без сумніву, має бути повернута на розгляд для ухвалення об‘єктивного вироку», — наголосив генпрокурор Юрій Луценко. У четвер, 16 серпня, Генеральна прокуратура України оскаржила рішення суду в Полтаві, котрий припинив розгляд провадження проти мера Харкова Геннадія Керенса.

Фотогалерея

У Полтаві через пыдозрылу сумку ледь не зырвався суд над мером Харкова Кернесом та його охоронцями (4 фото)

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх