Про що говорили Порошенко та Ердоган. Основні тези

Про що говорили Порошенко та Ердоган. Основні тези

© Адміністрація Президента України

Туреччина запевнила, що не визнаватиме анексію Росією Криму.

Сьогодні, 3 листопада, президент України перебуває в Туреччині, де провів переговори з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом. Говорили про ситуацію на Донбасі та в Криму, зону вільної торгівлі між країнами, а також підписали документи про двосторонню співпрацю.

Про Донбас та Крим

«Ми вдячні Турецькій Республіці за послідовну та незмінну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України», — сказав Порошенко.

Президент наголосив, що Україна цінує незмінну позицію Туреччини щодо підтримки її суверенітету, територіальної цілісності та невизнання анексії Криму країною-агресором Росією.

«Безумовно, в умовах що склалися, пріоритетом були питання безпеки, військово-технічної співпраці і я дуже дякую пану президенту за тверду, чітку і послідовну позицію щодо невизнання незаконної анексії Криму з боку Російської Федерації і засудження агресії на сході нашої держави, яку здійснюють Збройні сили Російської Федерації. Важливими для нас є запевнення Туреччини, що вона не залишиться осторонь питань «повзучої агресії» в Азовському морі та порушення прав людини на окупованому півострові», — сказав Порошенко.

Сторони також говорили про миротворчу місію на Донбасі.

«Ми підтвердили налаштованість працювати разом над вирішенням цих питань як на двосторонньому рівні, так і на багатосторонньому рівні у форматі міжнародних організацій, зокрема ООН. Я запропонував пану президенту активізувати наш діалог, у тому числі підтримки рішення щодо розміщення миротворців відповідно до мандату ООН. Ми довіряємо Туреччині і будемо щасливі бачити, якби Туреччина взяла участь у встановленні миру на Донбасі через свою миротворчу місію в складі ООН», — зазначив президент України.

«Вірте, будь ласка, в нашу позицію, яка полягає у підтримці суверенітету, незалежності, територіальної цілісності та політичної єдності України. Ми ще раз наголосили, що ми ніколи не визнавали і не будемо визнавати незаконну анексію Криму і ми будемо продовжувати охороняти права та інтереси кримських татар – як тих, що залишилися на території Криму, так і тих, які були змушені переїхати з того регіону», — заявив Ердоган.

ВідеоТуреччина не визнавала і ніколи не визнає незаконну анексію Криму — Ердоган

Про це сьогодні заявив Реджеп Таїп Ердоган під час зустрічі з українським колегою Петром Порошенко. Він також зазначив: співпраця Туреччини з Україною буде поглиблюватися, зокрема і у військовій сфері. Після розмови віч-на-віч, яка тривала майже півтори години, президенти взяли участь у засіданні стратегічної ради. 

Питання в'язнів Кремля

Україна та Туреччина координуватимуть зусилля задля звільнення українських в’язнів Кремля.

«Ми високо цінуємо допомогу Туреччини і особисто пана президента у звільненні політичних в’язнів. Дуже дякуємо за звільнення Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, і домовилися щодо тих, хто незаконно утримується в окупованому Криму і на території РФ, будемо продовжувати координацію про продовження процесу звільнення політв’язнів. Безумовно, не лише ми з паном президентом Ердоганом, але й весь світ піклується зараз про звільнення українських заручників», — сказав Порошенко.

«Цього разу ми отримали більш довгий список, який ми одразу ж передали російській стороні. Потрібно стежити за цим процесом, діяти, аби досягти успіху у його вирішенні», — зазначив президент Туреччини.

Про зону вільної торгівлі

Президенти України та Туреччини доручили пришвидшити підготовку до підписання Угоди про зону вільної торгівлі між двома країнами.

«Ми впевнені в тому, що ці цифри в двадцять — на 20% зростання товарообігу, на 20% зростання рівня інвестицій, на 20% зростання кількості туристів, які відвідують Туреччину, в тому числі і з використанням ID-карток — це на сьогоднішній день важливе і велике досягнення. Але ми ставимо з паном президентом ще більш амбітні цілі», — сказав Порошенко.

«Ми ухвалили рішення про підписання до кінця року Угоди про вільну торгівлю. Ми віримо, що завдяки цьому ми досягнемо мети — торговельного обороту в 10 мільярдів доларів», — зазначив Ердоган.

Підписані документи

Порошенко та Ердоган підписали «Спільну заяву за результатами Сьомого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою».

ДК «Укроборонпром» та Державне агентство з питань оборонної промисловості Турецької Республіки підписали меморандум щодо взаємних банківських гарантій. Документ визначає умови виконання договірних зобов'язань між сторонами, зокрема у контексті регулювання порядку отримання банківських гарантій, необхідних для реалізації проектів у сфері оборонної промисловості. Документ закріплює домовленості сторін про реалізацію контрактів у сфері оборонної промисловості без необхідності отримання банківських гарантій, якщо сума становить менше 10 млн доларів.

Уряди України та Туреччини уклали угоду про співробітництво у сфері розвитку. Документ створить правові основи для заснування управлінням Турецького агентства співробітництва та координації Офісу координації програм в Україні з метою розвитку співпраці в економічних та соціальних сферах між урядами двох країн. Особлива увага приділятиметься проектам (програмам) технічного та фінансового співробітництва, спрямованих на розвиток освітньої інфраструктури, соцобслуговування, сільського господарства, туристичних та виробничих секторів держав, а також підвищення рівня інституціоналізації в секторі держуправління.

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх