Розкрадання в «Держінвестпроекті»: НАБУ повідомило про підозру ще двом учасникам

Розкрадання в "Держінвестпроекті": НАБУ повідомило про підозру ще двом учасникам

© НАБУ

Восьмого учасника корупційної схеми затримали.

У НАБУ встановили восьмого ймовірного учасника корупційної схеми з розкрадання коштів, передбачених програмою Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами («Держінвестпроект»).

Про це йдеться на сайті НАБУ.

Особа виявилась двоюрідним братом колишнього голови «Держінвестпроекту», їй повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

Також НАБУ повідомило про підозру рідному брату екс-голови «Держінвестпроекту», який перебуває за межами країни. 

Як встановило слідство, у 2012 році з державного бюджету України виділили понад 500 млн грн для реалізації низки національних проектів, серед них «Якісна вода», що передбачав встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових Олімпійських ігор в Україні. Проте через заволодіння впродовж 2012-2014 років 259,2 млн грн із виділених 500 млн грн зазначені проекти так і не були реалізовані.

Загалом, у вчиненні кримінального правопорушення, наразі підозрюють дев’ять осіб. Крім двох осіб, яким повідомлено про підозру, йдеться про екс-заступника голови «Держінвестпроекту», який також був радником директора ДП «Державна інвестиційна компанія», колишнього працівника «Держінвестпроекту», колишніх директора та працівника ДП «Державна інвестиційна компанія», трьох директорів приватних підприємств із ознаками фіктивності. Дії підозрюваних кваліфіковані за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

Нагадаємо, 12 грудня 2017 року детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали чотирьох осіб у справі про розкрадання коштів Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами.

1 листопада 2017 року з Панами екстрадували Владислава Каськіва, який очолював Держагентство з інвестицій у 2012-2014 роках. Цього ж дня Печерський районний суд Києва за клопотанням Генеральної прокуратури обрав Каськіву запобіжний захід у вигляді арешту із можливістю внесення застави 160 тисяч грн.

За Каськіва внесли заставу, а також відшкодували збитки державі на суму майже 7,5 млн грн. 

ВідеоСуд дозволив Владиславу Каськіву поїздки за кордон

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх