В УПЦ КП заперечили, що Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля Помісної церкви

У церкві закликають користуватися першоджерелом.

Українська православна церква Київського патріархату заперечує поширену раніше інформацію, що її глава патріарх Філарет не буде балотуватися на посаду предстоятеля майбутньої Помісної церкви.

Про це ввечері 5 грудня повідомив речник УПЦ КП архієпископ Євстратій Зоря.

Патріарх Філарет ще 19 листопада публічно заявив, як він буде діяти, в тому числі у питанні обрання Предстоятеля єдиної…

Опубліковано Євстратієм Зорею Середа, 5 грудня 2018 р.

«Патріарх Філарет ще 19 листопада публічно заявив, як він буде діяти, в тому числі у питанні обрання Предстоятеля єдиної помісної УПЦ. Тож прошу послуговуватися першоджерелом, а не коментарями чуток, поширення яких лише перешкоджає досягненню рішень, прийнятних для всіх учасників процесу», — написав він у Facebook.

Читайте також:
Проект статуту помісної церкви: Константинопольський синод "зняв" розбіжності між Філаретом і Макарієм

Нагадаємо, речник спікера Верховної Ради Андрія Парубія, релігієзнавець Андрій Ковальов заявив, що, згідно з його інформацією, керівник УПЦ КП Філарет не буде балотуватись на посаду предстоятеля Помісної церкви.

Раніше патріарх УПЦ КП Філарет заявив, не висуватиме самостійно свою кандидатуру для обрання предстоятелем 
єдиної Української церкви, адже це заборонено церковними канонами. Патріах запевнив, що УПЦ КП діятиме згідно з домовленостями з «партнерами». В тексті його заяви йдеться, що самовисування кандидатур на предстоятельство в церкві заборонене, проте від УПЦ КП кандидатом може бути Філарет. 

Також повідомлялося, що вірогідною кандидатурою в предстоятелі об’єднаної під омофором Вселенського патріархату Православної Церкви в Україні є митрополит Вінницький і Барський Симеон Шостацький. 

Предстоятель УАПЦ митрополит Макарій Малетич неодноразово заявляв, що не має амбіцій очолювати об’єднану церкву та не буде висуватися в її керівники. За таких умов митрополита Вінницького Симеона називають однією з реальних альтернатив Філарету. 

ВідеоНа об'єднавчому соборі мають формально створити єдину церкву, ухвалити її статут і обрати предстоятеля

10 днів до ймовірного церковного об'єднання. Собор української помісної церкви призначений на 15 грудня, — оголосив президент Порошенко. Єпископи православної церкви Київського патріархату, автокефальної церкви, а також усі охочі єпископи з Московського патріархату засідатимуть в одному з найдавніших храмів Києва — Софійському соборі. 

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх