У Мінсоцполітики пояснили, як платити за комуналку за відсутності в платіжці даних про субсидію

У Мінсоцполітики пояснили, як платити за комуналку за відсутності в платіжці даних про субсидію

© УНІАН

Нині виникають затримки із оформлення державної допомоги.

Із початком опалювального сезону збільшилася кількість українських родин, які хочуть оформити субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Проте саме призначення державної допомоги може відбуватися із запізненням.

«Управління соціального захисту населення відповідально справляються з оформленням житлових субсидій, опрацьовуючи в тиждень понад 100 тисяч заяв. Затримки в основному виникають через несвоєчасне подання місцевими органами інформації про склад зареєстрованих осіб, перелік житлово-комунальних послуг і тарифи в місті», — пояснили в Міністерстві соціальної політики.

У відомстві запевняють, що «якщо управління соціального захисту населення прийняло у сім’ї документи на оформлення урядової знижки у сплаті житлово-комунальних послуг, субсидія їй буде обов’язково призначена від моменту оформлення заяви, та відповідно буде здійснено перерахунок від місяця призначення житлової субсидії. Тому, якщо в листопаді платіжка за газ чи тепло надійде без відображення субсидії, допомога від держави буде нарахована і її розмір можна буде побачити у реєстрі субсидіантів — на сайті subsidii.ioc.gov.ua».

Якщо в платіжці відсутні дані про розмір субсидії, то рекомендують сплачувати свій обов’язковий платіж – той, який їм було розраховано до сплати за воду, світло та газ у вересні 2018 року. Потім зроблять перерахунок.

ВідеоУкраїнці, які ще не встигли оформити субсидію, отримають компенсацію "заднім числом" — економічні новини

Українці ще встигають оформити субсидії! Родини, які цього не зробили до початку опалювального сезону, але мають на неї право, компенсацію отримають. Передбачається, що гроші  відшкодують "заднім числом".Експрес до Бориспіля запустять на місяць раніше — вже в листопаді.В останній місяць року українці відпочиватимуть 11 днів. Більше про економічні новини та курс валют — в нашому огляді. 

Нагадаємо, для оформлення субсидії потрібно заповнити заяву та декларацію про доходи, в якій потрібно вказувати лиши види доходів, інформація про які відсутня в пенсійній та податковій базі даних. Збором та перевіркою інформації займаються державні органи. Подати документи на отримання субсидії також можна онлайн – за умови наявності цифрового підпису.

Жодних додаткових паперів, що стосуються складу сім'ї, обсягу і вартості житлово-комунальних послуг, у загальному випадку, людям теж не потрібно додавати чи доносити. Відомості, необхідні для призначення субсидії, надходять до управлінь соцзахисту безпосередньо від організацій, які надають послуги. Наприклад, про склад зареєстрованих осіб, площі квартири, розмірі квартплати — від ЖЕКів або інших уповноважених органів місцевого самоврядування; про вартість електроенергії — від обленерго, газу — від облгазів, опалення – підприємств теплокомуненерго. Однак, часто така інформація надходить несвоєчасно, що затримує процес інформування про призначення субсидій.

ВідеоЮрист Лаврентій Царук розповів, як відстоювати свої права на субсидію

Гість студії — юрист Лаврентій Царук. Він відповідає на питання глядачів, пов’язані з оновленими правилами оформлення субсидії, пояснює, хто має право на пільги, та як відстояти їх у відповідних інстанціях.

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх