У Німеччині запевняють, що «Північний потік-2» має бути доповненням до транзиту газу Україною

Міністр економіки ФРН закликав до поліпшення відносин з РФ.

Міністр економіки ФРН Петер Альтмаєр вважає, що газогін «Північний потік-2», побудова якого викликала чимало критики, зокрема, з боку США, має бути не заміною транзиту газу через територію України, а його доповненням.

Водночас, Альтмаєр, виступаючи на тематичній сировинній конференції у німецькому Потсдамі, у середу, 7 листопада, висловився за необхідність поліпшення відносин з Росією.

Нагадаємо, що проти запланованого будівництва газопроводу «Північний потік-2» завдовжки 1200 кілометрів активно виступає Україна, котра непокоїться через можливу втрату ролі транзитера газу. Активно критикують проект також Польща і балтійські країни, котрі застерігають ЄС від залежності від російського газу. Проти німецько-російського газового проекту виступає і адміністрація президента США Дональда Трампа.

Німеччина, у свою чергу, неодноразово запевняла, що проект має суто економічний характер. Оператором проекту газогону є підприємство Nord Stream AG, «дочка» російського концерну «Газпром». Окрім російського енергетичного гіганта, в проекті беруть участь німецькі концерни Wintershall та Eon Ruhrgas — їхні частки становлять 15,5 відсотки кожна, у Gasuine з Нідерландів та Engie з Франції — 9 відсотків. Консорціум планує додатково до вже існуючої першої нитки газогону побудувати ще одну — Балтійським морем із Росії до Німеччини.

ВідеоДо конгресу США внесли законопроект про санкції через газогін "Північний потік-2"

Автори документу вважають, що він дозволить країнам-членам НАТО уникнути примусу і політичних маніпуляцій з боку Росії. Очікується, що "Північний потік-2" введуть в експлуатацію наступного року, дозволи на будівництво видала влада Німеччини, Фінляндії і Швеції.

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх