У Нацбанку оцінили, чи реально знизити відсотки на іпотеку до 12-13%

Ставка може знизитися вже у 2020 році.

Зниження ставок до 12-13% річних за іпотечними кредитами цілком можливе. Про це в інтерв'ю виданню The Page заявив голова НБУ Яків Смолій. 

Читайте також:

НБУ запевнив, що не планує обмежувати ФОПів у використанні власних коштів

«Ми досить позитивно до цього ставимося, якщо облікова ставка буде 8-9%, як ми прогнозуємо. Порахуємо різницю в 4-5%, ось і отримаємо 12-13%», — уточнив Смолій.

За його словами, це може статися після того, як запрацює новий парламент. Крім того, для фінсектору важливо, щоб в Україні завершилася судова реформа. Зокрема, визначальним є те, щоб споживачі мали гідний рівень захисту прав, а позичальники були обізнаними у сфері своєї діяльності.

«Нині той, хто видає позики, не може зменшувати маржу через високі ризики, і це впливає на ставки. Потрібно також посилювати захист прав споживачів фінпослуг і водночас – підвищувати фінансову грамотність позичальників, щоб вони були обізнанішими в тому, на яких умовах їм банки пропонують кредити. Разом це створить комфортні взаємини між кредитором і позичальником, і це стосується іпотечного кредитування, зокрема», — зазначив Смолій.

Читайте також:

В Україні підготували зміни у правилах видавання позик

До слова, наразі номінальні річні ставки за іпотечними кредитами в українських банках становлять близько 20% річних. Ставки за кредитами тісно повязані з рівнем облікової ставки, яку встановлює Національний банк України. Наразі облікова ставка становить 17%, проте у Нацбанку прогнозують її зниження до 8% до кінця 2022 року. 

ВідеоВ Україні змінять правила видачі кредитів – Економічні новини

Цього року за програмою енергозбереження держава компенсувала українцям 100 мільйонів гривень. В Україні змінять правила видачі кредитів. Детальніше про це дивіться в економічному огляді після свіжого курсу валют. 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх