У Раді готуються заборонити поставки електроенергії з Росії та Білорусі

Ініціатива знайшла одноголосну підтримку в комітеті.

Україна буде зобов’язана припинити купівлю електроенергії в Росії та Білорусі в разі прийняття закону про взаємодію з Європейським енергетичним співтовариством. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

За його словами, відповідний законопроєкт надійшов на розгляд комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Цей документ був підтриманий усіма присутніми на засіданні. «Правку про скасування імпорту комітет одноголосно проголосував», — заявив нардеп.

Читайте також:

Україна після чотирьох років перерви відновила імпорт електроенергії з Росії

У разі схвалення в сесійній залі та підписання президентом цей документ скасує можливість покупок за двосторонніми договорами електроенергії у країн, які не є членами енергетичного співтовариства. Це зараз насамперед Білорусь і РФ, торгові операції з якими уможливлюються вересневою поправкою до закону про ринок електроенергії, автором котрої є депутат Андрій Герус. Представник «Слуги народу» мотивував свою ініціативу необхідністю поліпшення конкуренції на електроенергетичному ринку країни та, відповідно, зниження цін.

Однак днями стало відомо, що Бурштинська ТЕС, яка виробляє світло одразу для трьох західних областей, перейшла на частковий простій. Енергетики пояснюють, що працюють у збиток і не можуть конкурувати з імпортом світла. Герус ці вимоги називає маніпуляцією. Експерти наголошують, що підприємству ДТЕК, яке контролює ТЕС, економічно невигідна конкуренція з росіянами і білорусами.

Відео

Ціна на ринку електроенергії за системою "на добу наперед" рекордно впала

Про це повідомляють у державному підприємстві "Оператор ринку". Ідеться про ціну світла за системою "на добу наперед". На сьогодні вона становить 919 гривень за мегават-годину.  

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх