У Раді переглянуть ветований Виборчий кодекс — Корнієнко

На думку одного з лідерів "Слуги народу", систему потрібно спростити.

Ветований президентом України Володимиром Зеленським Виборчий кодекс, який передбачає відкриті списки і скасування мажоритарки, буде переглядатися.

Про це заявив перший заступник керівника фракції партії «Слуга народу», народний депутат Олександр Корнієнко в інтерв'ю LB.ua.

«Положення, які не відповідатимуть внесеним до Конституції змінам, будемо переглядати», — сказав він.

За словами Корнієнка, він має багато запитань до процедури відкритих списків.

«Не думаю, що ми будемо радикально цю систему міняти. Але її точно потрібно спрощувати, щоб вона стала більш зрозумілою», — додав нардеп.

Нагадаємо, що проєкт Виборчого кодексу передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Перед остаточним голосуванням до проєкту закону було відхилено понад 4500 правок.

Відео

Благання Парубія та незадоволені мажоритарники: як ухвалювали Виборчий кодекс

На закон, який скасовує мажоритарку та з 2023 року запроваджує тільки партійну систему виборів до парламенту та місцевих рад, депутати витратили останні півтора місяця своїх повноважень. Відбувалось усе аж ніяк не гладко. Є підстави вважати, що чинності закон може і не набрати.  

Врешті Верховна Рада під час засідання 11 липня з 17 спроби ухвалила законопроєкт № 3112-1 про новий Виборчий кодекс.

Представник президента України Володимира Зеленського у парламенті Руслан Стефанчук своєю чергою заявляв, що новий Виборчий кодекс Верховна Рада ухвалила із порушенням регламенту.

13 вересня Зеленський ветував закон про новий Виборчий кодекс.

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх