У «Слузі народу» націлилися на 7-відсоткове зростання ВВП

Економічний розвиток є одним із пріоритетів нової команди.

Українські та закордонні експерти обговорюють зростання українського ВВП, про що заявили в Державному комітеті статистики. Дехто навіть заговорив про повторення успіху сусідньої Польщі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Приріст ВВП у 4,6% за другий квартал 2019 року порівняно за аналогічним періодом торік – цими змінами вихваляється Держкомстат. «У мене є відчуття, що це перемога Держстату – не перемога країни, а перемога Держстату», — зізнався секретер національної інвестиційної ради Давид Арахамія. Він не вірить у такі позитивні цифри, хоча загалом у майбутнє дивиться позитивно і ставить владній команді «Слуги народу» ще амбітніші цілі: «Ми намагаємось зробити 7%. Це реально, але це дуже дуже важко».

ВідеоУкраїнські та закордонні експерти обговорюють зростання українського ВВП

У Державному комітеті статистики твердять, що у другому кварталі цього року українська економіка піднялась на 4,6%. Востаннє таке зростання було майже три роки тому. Деякі західні економісти навіть припустили, що Україна може повторити економічне диво сусідньої Польщі . Чи реалістичний такий сценарій – дізнавалась ТСН.  

ВВП України зріс завдяки успіхам у сільському господарсві та в царині послуг, а от у промисловості тенденції гірші – розповідає економіст Олег Устенко. Зростання обнадіює, хоча радіти зарано, адже стартові позиції України – значно гірші за інші країни. Наприклад, за прогнозами фахівця, українська економіка надолужить утрати від окупації частини території лише на початку наступного року. «Ми зростаємо приблизно так само, як наші сусіди на західному кордоні. Але інше питання, що цього недостатньо для нас», — каже експерт.

Читайте також:

Кабмін спрогнозував зростання цін та ВВП на наступні кілька років

Економіст Dragon Capital Олена Білан наголошує, що Україні потрібні не лише польські темпи економічного зростання, але й їхня постійність. «Завдання влади – щоб зростання було постійним на 4-5 відсотків», — каже вона.  І досягнути цього можна – для цього новій владі варто оперативно провести кілька ключових реформ. Зокрема, судову, а також захистити права власності та знизити рівень корупції. «Робочий ринок землі подвоїв би її вартість, залучив би півтора мільярда доларів нових інвестицій у сільське господарство щороку та збільшив би зростання ВВП України на близько 2% щорічно», — вважає Карл Більдт.

Президент Володимир Зеленський уже дав зрозуміти, що наступного року українську землю таки виставлять на продаж. Економіст Олег Устенко радить спершу продати частину державної, щоби вивчити ефективність такого кроку. І лише за кілька років повністю відкрити ринок землі. Давид Арахамія обіцяє, що нова влада зменшить регуляцію бізнесу та боротиметься з монополіями. Фахівці застерігають – у влади вкрай мало часу, адже за всіма ознаками в найближчі два роки на світ чекає чергова криза, і, традиційно, найсильніше вона вдарить по слабких економіках.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх