Україна збільшила обсяг міжнародних резервів на мільярд доларів за місяць

Україна збільшила обсяг міжнародних резервів на мільярд доларів за місяць

© Getty Images

Платежі за держборгом були меншими за надходження.

Протягом листопада обсяг міжнародних резервів України зріс на 974,5 мільйона доларів і склав 17,7 мільярда. 

Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Зокрема уряд отримав два мільярди доларів від розміщення єврооблігацій і 82,9 мільйона від продажу облігацій внутрішньої державної позики. 

Читайте також:
Україні треба два-три роки, щоб вийти на економічний рівень 2013-го — головний економіст ЄБРР

«При цьому платежі за державним боргом були меншими за надходження від продажу державних цінних паперів. Зокрема, у листопаді Уряд достроково погасив короткострокові єврооблігації на суму 725 млн дол. США, залучені шляхом приватного розміщення у серпні цього року. Також минулого місяця Уряд та Національний банк сплатили на користь Міжнародного валютного фонду 439,1 млн дол. США», — йдеться у повідомленні.

Також зазначається, що чиста купівля валюти Нацбанком на міжбанківському ринку поповнила резерви на 232,8 мільйона доларів. Загалом пропозиція валюти у листопаді була більшою, ніж попит, зокрема завдяки надходженню виручки від експорту аграрної та металургійної продукції. 

Читайте також:
Долар і євро значно подешевшали. Курс валют на 6 грудня

Також поповненню резервів посприяло здорожчання фінансових інструментів, тобто зміна ринкової вартості, курсу гривні до іноземних валют тощо.

ВідеоЗдорожчання ліків та новий залізничний маршрут до Європи – економічні новини

Національний банк України встановив такі курси валют: долар коштує 27,97 грн, а євро – 31,76 грн. В Україні подорожчали ліки на 5%. Укрзалізниця запускає новий безпересадочний вагон до Польщі. З 1-го січня почнуть виплачувати додаткові кошти тим, хто доглядає дітей із важкими захворюваннями.

Нагадаємо, економіст ЄБРР заявиви, що рівень іноземних інвестицій в Україну не виріс і є набагато меншим, ніж у сусідніх Румунії, Білорусі, а також у Грузії. 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх