«Укртрансгаз» підрахував, що компанії заборгували йому 27,6 мільярда гривень

"Укртрансгаз" підрахував, що компанії заборгували йому 27,6 мільярда гривень

© Укртрансгаз

Дві третини боргів припадає на регіональні газові компанії.

Протягом третього кварталу цього року борги компаній-споживачів послуг балансування газу, які надає «Укртрансгаз«, зросли на 27% — від 21,8 до 27,6 млрд грн.

«У вересні борг компаній РГК (регіональні газові компанії) зріс ще на 4% порівняно з серпнем, тоді як інші підприємства наростили борг лише на 2% і, за невеликим винятком, демонструють нульову динаміку», — зазначили в «Укртрансгазі».

Найбільші борги у вересні наростили такі компанії: «Вінницягаз» — на 104 млн грн, «Львівгаз» – на 102 млн грн, «Дніпропетровськгаз» – на 73 млн грн, «Миколаївгаз» – на 53 млн грн, «Рівнегаз» – майже на 50 млн грн, «Волиньгаз» – на 48 млн грн, «Київоблгаз» – на 47 млн грн.

Укртрансгаз

«За 9 місяців поточного року АТ «Укртрансгаз» витратив на покриття небалансів природного газу в ГТС України понад 14 млрд грн, з яких сплачено споживачами 4,8 млрд грн, що складає лише 34% від нарахованої суми. Несанкціонований відбір при цьому склав більше 1 млрд куб. м газу, або 93,6% від фактичного обсягу балансування. Газ для технологічних потреб, у тому числі і для балансування газотранспортної системи, АТ «Укртрансгаз» закуповує на відкритих аукціонах Prozorro. Таким чином, державне підприємство витрачає власні кошти на компенсацію несанкціоновано відібраного газу переважно приватними операторами ГРМ та вже другий рік поспіль накопичує збитки», — наголосили в «Укртрансгазі».

Борги за послуги балансування газу, які компанії винні «Укртрансгазу»

 

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх