Уряд не виділив на розвиток міст 10 мільярдів. У Зеленського пояснили, чому заблокували фінансування

В містах скаржаться, що гроші хотіли витратити на підготовку до навчального року.

Кабінет міністрів України не виділив містам 7,6 мільярда гривень із фонду регіонального розвитку та 2,5 мільярда гривень субвенції на соціально-економічний розвиток. В офісі президента пояснюють це корупційними ризиками.

Про це пише «Економічна правда».

Кабмін ще 10 липня затвердив розподіл частини коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку. Розмір такого розподілу  2,5 млрд грн.

Читайте також:

Україна хоче укласти з МВФ нову програму на три роки – міністр фінансів

«З цієї суми 1,4 млрд припадає на малі міста. Вони мають «підтягнути» на ці кошти свою освітню та комунальну інфраструктуру для того, щоб підготуватися до наступного етапу адміністративно-територіальної реформи. Вже місяць як кошти не надходять своїм законним реципієнтам», — каже керівник Асоціації міст України Олександр Слобожан.

За його словами, ситуацію ускладнює і близький старт нового навчального року адже багато з цих проєктів передбачають ремонт та реконструкцію навчальних закладів.

«Наведу вам приклад однієї школи в Прилуках. Коштом перших траншів субвенції вони провели ремонт, а зараз не можуть закупити меблі», — говорить Слобожан. Аналогічна ситуація з проєктами, які мають фінансуватись коштом фонду регіонального розвитку.

Про ситуацію зі слабким фінансуванням говорять і мери міст України. Так, міський голова Славути Хмельницької області Василь Сидор підтверджує слабку фінансову дисципліну влади в частині фінансування видатків розвитку. 

Читайте також:

Мінфін готує проєкт держбюджету й чекає від НБУ уточнення прогнозу курсу валют. Основні показники

«У нас ще з попередніх років існує також заборгованість держави по фінансуванню 30-кілометрової зони спостереження. За рахунок 513 тис грн по останнього розподілу субвенції маємо профінансувати покрівлю інклюзивного ресурсного центру. Сподіваємось, що вони нам надійдуть найближчим часом, а не взимку», — каже мер Славути.

На своїй сторінці у Фейсбуці керівник Львівської обласної ради Олександр Ганущин опублікував копію листа за підписом керівника Офісу президента Андрія Богдана, у якому просить призупинити видатки за розподілом частини субвенції на соціально-економічний розвиток та ДФРР до формування нового складу уряду.

⛔️ Стоп усьому, доки #зекоманда не вирішить) Зупнити фінансування ремонтів та будівництва у 2019 році: ❌ 277 шкіл і…

Опубліковано Олександром Ганущиним Середа, 14 серпня 2019 р.

Своєю чергою  в Офісі президента, пояснили, що заблокували фінансування через для недопущення неефективного використання бюджетних коштів в рамках проєктів, що несуть корупційні ризики.

Читайте також:

Мінфін розмістив облігації та залучив до бюджету ще 8 мільярдів гривень

«Під час зміни влади спостерігалося чимало випадків, коли особи, причетні до державного управління за попередньої влади, докладали зусиль для створення проектів з неефективним використанням бюджетних коштів, де існують ризики освоєння ресурсів окремими особами чи інші корупційні ризики», — заявили в ОП.

В пресслужбі заявляють, що «представники старої влади, закінчуючи свою каденцію і розуміючи, що домовленостей щодо корупційних схем із новою владою досягти не можна, намагаються створити всі умови для освоєння бюджетного фінансування».

«Мета президента, як гаранта конституційних прав громадян, — запобігти реалізації цього негативного сценарію», — пояснили мотивацію щодо зазначеного рішення та додали, що призупинення фінансування рішень уряду зроблено з метою перевірки ефективності використання бюджетних грошей, запланованих на передбачені розпорядженнями інфраструктурні проєкти.

Раніше повідомлялося, що Міністерство фінансів активно готує проєкт державного бюджету на 2020 рік. Цей документ, відповідно до законодавства, уряд повинен схвалити та передати на розгляд до Верховної Ради до 15 вересня.

ВідеоМіністр фінансів Оксана Маркарова дала ексклюзивне інтерв'ю ТСН

Державні банки розпродадуть. Йдеться про Укргазбанк, Ощадбанк і, можливо, з часом Укрексімбанк та ПриватБанк.  Про такі наміри заявила в ексклюзивному інтерв'ю ТСН міністр фінансів Оксана Маркарова. Окрім того, в міністерстві готують план закриття збиткових шахт. Про переговори з МВФ, реструктуризацію боргів, рік на посаді міністра та про гостре бажання відпочити – дивіться в інтерв'ю.  

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх