Заява «Газпрому» про рішення шведського суду не відповідає дійсності — «Нафтогаз»

Заява "Газпрому" про рішення шведського суду не відповідає дійсності — "Нафтогаз"

© Reuters

Суд відхилив безпідставне твердження "Газпрому" щодо авторів транзитного рішення.

Заява «Газпрому» щодо того, що Апеляційний суд округа Свеа у Швеції залишив без змін своє попереднє рішення про призупинення виконавчих дій щодо рішення Стокгольмського арбітражу, не відповідає дійсності.

Про це йдеться у заяві НАК «Нафтогаз України».

«Сьогоднішнє рішення означає, що, вивчивши аргументи, надані «Нафтогазом», суд відхилив безпідставне твердження «Газпрому» щодо того, що значні частини обґрунтування транзитного рішення були начебто написані адміністративним Секретарем», — йдеться у заяві.

Однак суд залишив в силі тимчасове призупинення виконавчих дій за грошовими вимогами «Нафтогазу» через інші причини. У компанії зазначили, що сьогодні не мали нагоди надати свої контраргументи щодо цих причин, і планують подати до суду додаткове звернення з викладенням цих фактів. Тож «Нафтогаз» сподівається на перегляд останнього рішення.

«Поточне рішення не є обов'язковим до виконання судами інших юрисдикцій. Відповідно, «Нафтогаз» продовжить свої дії щодо стягнення заборгованості «Газпрому» у інших юрисдикціях», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав «Газпром» доплатити «Нафтогазу» понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу «Газпром» мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня «Газпром» оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.

Так само на початку березня в «Газпромі» попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.

5 червня НАК «Нафтогаз України» повідомив, що суд заарештував активи російської компанії «Газпром», які перебувають у Нідерландах.

ВідеоСуд у Нідерландах арештував активи російського "Газпрому" за позовом "Нафтогазу"

Про це повідомляє офіційний сайт компанії. У такий спосіб "Нафтогаз" намагається стягнути з росіян гроші, які вони заборгували згідно із рішенням Стокгольмського арбітражу за порушення умов контракту. Два мільярди доларів з понад  4,5 вдалося забрати автоматично, їх врахували як плату за газ. А от решту доводиться вибивати в судах через арешт російських активів.

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх