Збитки від 100 млн щомісяця. У «Нафтогазі» різко розкритикували рішення Кабміну щодо знижки на газ компанії Ахметова

У компанії пояснили, чим загрожує рішення уряду знизити вартість газу для холдингу ДТЕК.

Зниження ціни на газ для компанії Рината Ахметова «ДТЕК Східенерго» загрожує масштабними збитками для бюджету та підриває ринкові засади.

Про це повідомили у департаменті з комунікацій НАК «Нафтогаз України».

«Сьогодні на своєму засіданні Кабінет міністрів України вирішив зобов’язати НАК «Нафтогаз України» постачати газ на Луганську ТЕС, яка входить до холдингу ДТЕК, за ціною 2,895 тис. грн за тис. куб. м. Це майже на 40% дешевше за поточну ціну газу за ПСО. Ця постанова є спробою здійснити приховане субсидіювання приватної компанії з державного бюджету», — йдеться у повідомленні.

Як заявили у компанії, своїм рішенням уряд позбавляє доходів державний бюджет 2020 року, адже цьогоріч 90% прибутку Нафтогазу за 2018-й згідно з урядовим розпорядженням були перераховані до казни.

«Зважаючи на вимоги ст. 11 Закону України «Про ринок природного газу», Нафтогаз зобов’язаний вимагати від держави компенсації збитків, завданих внаслідок виконання спеціальних обов’язків, накладених КМУ. Виконання урядового рішення лише у серпні спричинить збитки для Нафтогазу у розмірі понад 100 млн грн на місяць. У разі подовженні ситуації у зимовий період із зростанням ринкових цін та обсягів споживання сума збитків буде сягати 250-300 млн гривень щомісячно», — наголосили у «Нафтогазі».

Окрім цього у компанії зауважили, що рішення уряду дискримінує інші, зокрема державні, ТЕС України, які не мають подібних преференцій, а також створює небезпечний прецедент прямого втручання держави у відносини між суб’єктами господарювання та підриває ринкові засади функціонування енергетичного ринку України.

«2018 року Луганська ТЕС вже мала аналогічні проблеми, пов’язані з припиненням постачання вугілля. Тоді за рекомендацією уряду НКРЕКП встановила додатковий платіж на користь ТОВ «ДТЕК Східенерго» для покриття додаткових витрат Луганської ТЕС, пов’язаних з виробництвом електроенергії з використанням газу. При цьому Луганська ТЕС отримувала газ на тих саме умовах, які діяли для інших підприємств, що мають право купувати газ Нафтогазу на пільгових умовах (ПСО) за рішенням КМУ», — додали у НАК.

Нагадаємо, раніше Кабмін зобов’язав НАК «Нафтогаз України» продавати газ компанії ДТЕК «Східенерго» Рината Ахметова на 40% дешевше, ніж населенню та іншим ТЕС. Пропозицію про таку знижку до уряду подав міністр палива та енергетики Ігор Насалик. Він виправдовує її необхідністю забезпечити електрику для підконтрольної Луганщини.

ВідеоВ уряді хочуть дозволити компанії Ахметова купувати державний газ майже вдвічі дешевше

В уряді з'явився проект постанови про знижку в ціні на газ винятково для Луганської ТЕС, яка належить до групи компаній ДТЕК Ріната Ахметова. Проект підписав міністр палива та енергетики Ігор Насалик. Він виправдовує таку пропозицію необхідністю забезпечити електрику для підконтрольної Луганщини.  

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх