Зеленський назвав три основні питання, які розглядатимуться на саміті у «нормандському форматі»

Він сподівається, що такі зустрічі відбуватимуться часто.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що на саміті у «нормандському форматі» будуть розглянуті питання відведення військ, обміну полонених та місцевих виборів на окупованих територіях.

Про це він повідомив під час зустрічі із президенткою Словаччини Зузаною Чапутовою, передає УНІАН.

Читайте також:

Зеленського вмовлятимуть поступитися Путіну: Кучма стурбований зустріччю в "нормандському форматі"

«Там головні кроки — це вирішення, не порушення тем, а вирішення питань остаточного обміну всіх наших полонених — всіх на всіх, ми можемо так назвати. Друге питання — остаточне вирішення з чіткими термінами розведення військ — Золоте, Петрівське, а потім — чіткий термін, коли ми розводимо війська вздовж всієї території, всієї нашої контактної лінії. Третє — чіткий термін обговорення, якщо ми обговорюємо місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях, ми повинні з вами розуміти, що чіткі терміни будуть до виборів — виведення всіх військ з тимчасово окупованих територій», — заявив Зеленський.

За його словами, усі ці питання не факт, що зможуть вирішитися за одну зустріч, а тому він сподівається, що вони триватимуть частіше.

«Очікую, що європейські країни будуть підтримувати позицію українську, я дуже хочу в це вірити. Впевнений, що так і буде», — зазначив президент.

Читайте також:

Кремль хоче укласти з Україною письмові домовленості на "нормандському саміті"

Окремо він також наголосив і на необхідності продовження санкцій ЄС проти Росії.

«Глибоко зворушений, що повернення миру в Україну пані Чапутова назвала особистою метою. Завершення війни та деокупація всіх українських територій – моя головна місія як Президента України. І ми дуже розраховуємо на вашу підтримку, дипломатичний і санкційний тиск усіх наших партнерів, зокрема Словаччини», – підкреслив Зеленський.

Своєю чергою, Чапутова привітала обмін полоненими та зазначила, що Словаччина підтримуватиме санкції проти РФ до повернення окупованих територій.

«Обмін в’язнями з РФ та відновлення переговорів у «нормандському форматі» є дуже важливим сигналом, що завдяки посередництву шляхом діалогу можна змінювати справи на краще. Кожне вирішення конфлікту повинне ґрунтуватися на принципах міжнародного права та брати до уваги суверенітет і міжнародно визнані кордони. Це стосується Донбасу і Криму, Севастополя. Тому Словаччина, згідно з позицією ЄС, підтримує продовження санкцій проти Росії доти, поки не будуть виконані Мінські угоди і Україна не матиме контролю над своєю територією», – пояснила вона.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський під час перемовин з президенткою Словацької Республіки Зузаною Чапутовою обговорив питання покращення бізнес-клімату, збільшення інвестицій, боротьби з контрабандою, а також подальшого проведення реформ.

Відео

Франція готова провести зустріч у "нормандському форматі" на найвищому рівні

Про це заявив міністр закордонних справ країни Жан-Ів Ле Діан після зустрічі з російським колегою у Москві. Цьому, вважає очільник французького МЗС, сприяє обмін утримуваних осіб між Україною та Росією.  Цей факт, певні у Франції допоможе реалізації Мінських домовленостей.  

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх