Зеленський відмовився підписувати закон про новий Виборчий кодекс

Президент ветував та повернув закон.

Президент України Володимир Зеленський ветував закон про новий Виборчий кодекс, який був проголосований Верховною Радою минулого скликання.

Про це повідомляє сайт парламенту.

Зазначається, що президент повернув закон до парламенту на допрацювання з власними пропозиціями. У них зазначено, що Виборчий кодекс, який надійшов на підпис президенту, містить положення, які не відповідають Конституції України, а також не враховують останні зміни до виборчого законодавства.

ТСН.ua

Читайте також:

Парламент ухвалив новий Виборчий кодекс: чому закон може не запрацювати

«Не можу підтримати Виборчий кодекс України у запропонованій редакції, повертаю його для повторного розгляду та пропоную доопрацювати з урахуванням наведених зауважень з метою забезпечення належної регламентації виборчого процесу, створення умов для вільного волевиявлення громадян України на основі конституційних принципів і демократичних стандартів організації та проведення виборів, унеможливлення будь-яких зловживань та маніпуляцій під час проведення виборів», — йдеться у тексті пропозицій президента.

Зазначимо, що Зеленський поки не підписав жодного закону ухваленого парламентом минулого скликання. Всі документи президент повернув на допрацювання.

Нагадаємо, що проєкт Виборчого кодексу передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміну виборчої системи на місцевих виборах. Перед остаточним голосуванням до проєкту закону було відхилено понад 4500 правок.

Читайте також:

Зеленський наклав вето на закон про кастрацію педофілів

Врешті Верховна Рада України під час засідання 11 липня з 17 спроби ухвалила законопроєкт № 3112-1 про новий Виборчий кодекс.

Представник президента України Володимира Зеленського у парламенті Руслан Стефанчук своєю чергою заявляв, що новий Виборчий кодекс Верховна Рада ухвалила із порушенням регламенту. У президента не знають, чи підпише Зеленський цей документ.

Відео

Благання Парубія та незадоволені мажоритарники: як ухвалювали Виборчий кодекс

На закон, який скасовує мажоритарку та з 2023 року запроваджує тільки партійну систему виборів до парламенту та місцевих рад, депутати витратили останні півтора місяця своїх повноважень. Відбувалось усе аж ніяк не гладко. Є підстави вважати, що чинності закон може і не набрати.  

Похожие записи

Начните вводить, то что вы ищите выше и нажмите кнопку Enter для поиска. Нажмите кнопку ESC для отмены.

Вернуться наверх