Bulibășeala lingvistică a unui fost bucătar care vrea să devină primar al Bucureștiului
București, 15 apr — Un ”pretins politician român” care își dorește să devină primar general al Bucureștiului a reușit să primească aplauzele publicului după un discurs fulgerător demn de un politician cu ”diplomă de bucătar-ospătar”.
April 15, 2024, Nova Stories | News
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/mfZOeaTls28/hqdefault.jpg)
Noua specie de “Șobolan politic”
In politica românească funcționează deja un imens laborator în care testele pe șobolani au dat rezultate fantastice. Cercetătorii români sunt pe calea unei revoluții în știință. Datorită progresului medicinei moderne a fost posibilă extragerea materiei cenușii a acestui mamifer și injectarea acesteia în creierul uman. Testele au fost efectuate cu ajutorulul unor potențiali politicieni care au ales să facă voluntariat. Noua specie de ”Șobolan politic” va marca progresul științei și tehnologiei. Cristian Popescu Piedonne este produsul testelor din acest laborator.
Două lighioane politice autointitulați contracandidați
Adevărat, ceilalți doi candidați din fruntea sondajelor, sunt în realitate personaje josnice și nedemne de a conduce Bucureștiul. Dacă Chef Piedonne ar ști încă să folosească cuțitele de bucătar și s-ar dovedi un adevărat maestru în arta culinăriei, ar trebui să-i “toace mărunt” și apoi să arunce cele două lighioane politice autointitulați contracandidați într-o tigaie încinsă din cuptor.
Bucătarul din zona Unirii, Blonda de Bacău a lui Hrebenciuc și Sorbonistul de la Făgăraș
Nu doar că nu va “toca” pe nimeni, dar cei trei speculanți formează un trio deosebit – Bucătarul din apropiere de zona Unirii, Blonda de Bacău a lui Hrebenciuc și Sorbonistul de la Făgăraș (unde dracu l-au mai găsit și pe ăsta?!).
Cel mai probabil, deja obositul Piedonne nu va deranja pe nimeni (vocile vorbesc!) și nu a inclus în programul său electoral niciun atac la adresa blondei din Bacău a lui Hrebenciuc și nici a șobolanului sorbonist din Făgăraș, un fel de homalău instalat pe post de marionetă (după cum este numit prin online!). Cine naiba vrea să preia Primăria București?
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/lifYLmViElA/hqdefault.jpg)
April 15, 2024, Opinii, Pamflet, Nova Stories News